Ogame
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ogame

Ogame forum
 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 moon chance

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
VALIANTT

VALIANTT


feminin Numarul mesajelor : 41
Localisation : Bucuresti
Data de inscriere : 29/07/2007

moon chance Empty
MesajSubiect: moon chance   moon chance Icon_minitimeLun Iul 30, 2007 9:48 pm

Fratilor, ia povestiti-mi si mie cum e cu "moon chance", ca m-am facut de ras pe alte forumuri ca n-am stiut ce-i aia.
lol!

Mai ales chestia aia cu 20% maxim de probabilitate .
Sus In jos
hdmk1

hdmk1


masculin Numarul mesajelor : 34
Varsta : 44
Localisation : Bucuresti
Data de inscriere : 19/06/2007

moon chance Empty
MesajSubiect: Re: moon chance   moon chance Icon_minitimeMar Iul 31, 2007 7:13 am

In functie de cantitatea de resurse din DF poti avea sanse maxime sa itzi apara Moon. Maximum de probabilitate este de 20 %. Deci 1 din 5 cand ai destule resurse itzi va aparea o luna. Dar nu itzi garanteaza nimeni ca chiar va aparea. strange think. Am auzit de cazuri de 1% probabilitate si a aparut luna si 20% si nu a aparut luna. Este vb doar de noroc.
Sus In jos
VALIANTT

VALIANTT


feminin Numarul mesajelor : 41
Localisation : Bucuresti
Data de inscriere : 29/07/2007

moon chance Empty
MesajSubiect: Re: moon chance   moon chance Icon_minitimeMar Iul 31, 2007 8:20 am

Multumesc, in fine un raspuns inteligibil pentru mine Idea

deci e ca un fel de 6 din 49



e cum vrea muschii bitilor ce zumzaie in serverul 31
Sus In jos
hdmk1

hdmk1


masculin Numarul mesajelor : 34
Varsta : 44
Localisation : Bucuresti
Data de inscriere : 19/06/2007

moon chance Empty
MesajSubiect: Re: moon chance   moon chance Icon_minitimeMar Iul 31, 2007 9:50 am

O solutie daca treci de 15% sanse ar fi sa trimiti multe atacuri de cate un light fighter. In asa fel incat sa nu pierzi DF dar sa tot creezi sanse. Teoretic ar trebui in 5-10 atacuri(fara sa faca cineva recycling) sa itzi creezi luna.
Sus In jos
Equ1ll1bRum

Equ1ll1bRum


masculin Numarul mesajelor : 30
Varsta : 42
Data de inscriere : 09/07/2007

moon chance Empty
MesajSubiect: Re: moon chance   moon chance Icon_minitimeMar Iul 31, 2007 12:27 pm

hdmk1, regret sa te dezamagesc, dar nu se ia in considerare debrisul deja existent.
Daca ai deja un debris de 10% si mai trimiti un atac de 5%, sansa de luna NU va fi 15%, ci doar 5% ( atacul curent ).

Iar pentru VALIANTT:
In cazul unui atac, doar 30% din flota se transforma in debris.
1% reprezinta 100.000 unitati de debris ( fie ca e metal, fie ca e crystal, fie ca e un mix ).

Caz practic:
Iti trebuie 84 LF pentru 1%
84 * 3k metal + 84 * 1k crystal = 252k metal + 84k crytal = 336 k resurse. 336 k resurse * 30% = 100 k debris (adik 1 % moonchance )

Maxim - 1667 LF pentru 20%


Equ1ll1bRum
Sus In jos
hdmk1

hdmk1


masculin Numarul mesajelor : 34
Varsta : 44
Localisation : Bucuresti
Data de inscriere : 19/06/2007

moon chance Empty
MesajSubiect: Re: moon chance   moon chance Icon_minitimeMar Iul 31, 2007 1:44 pm

Salve citisem si eu chestia asta cu nu se i-a in considerare, dar am vazut pe undeva niste post-it-uri cu faze de genul atacuri peste debris existent cu 1% moon rewarded astefl incat am presupus ca merge si teoretic ar trebui sa itzi creasca sansele.
Sus In jos
Continut sponsorizat





moon chance Empty
MesajSubiect: Re: moon chance   moon chance Icon_minitime

Sus In jos
 
moon chance
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Ogame :: HELP & F.A.Q. :: Sectiunea asistenta-
Mergi direct la: